Jakie są typy bagażników samochodowych

Jakie są typy bagażników samochodowych?

Typy bagażników samochodowych można wydzielić według różnych kryteriów: formy, miejsca i sposobu montażu oraz przedmiotów, które można na nich zamocować. Popularne bagażniki dachowe składają się w istocie z poprzeczek – montowanych do dachu, relingów lub innych tego typu konstrukcji – oraz bagażnika właściwego.

Pod nazwą bagażnika może kryć się uchwyt na narty, uchwyt na rower lub klasyczny box dachowy o niemal dowolnej wielkości. Mniej popularne są bagażniki dachowe do aut terenowych, stanowiące metalową podstawę, rodzaj kosza, w którym można przewozić dowolne przedmioty, czy choćby specjalistyczne bagażniki dachowe na drabinę.

Poza bagażnikami dachowymi stosuje się także bagażniki i platformy na hak holowniczy. Przeważnie używa się ich do stabilnego i bezpiecznego przewożenia rowerów, choć dostępne są też boksy mocowane na hak. W przypadku samochodów nieposiadających haka holowniczego alternatywą mogą być „plecaki”, czyli bagażniki montowane za pomocą pasków i zaczepów na klapę auta (w wersji hatchback, kombi i innych wyposażonych w drzwi tylne, a nie podstawową pokrywę bagażnika).

Mogą Ci się spodobać

Komentarze

Napisz komentarz